Rose-Hulman Composite Athletic Schedule

February 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
30
31
at Hanover
Final
W, 65-55

Hanover
Final - OT
W, 68-66
1
2
3
vs Illinois Wesleyan Invitational
M-5th; W-8th

at Bluffton
Final - OT
W, 83-75

at Bluffton
Final
W, 50-44
4
5
6
7
Franklin
Final
W, 77-39

at Franklin
Final
L, 75-64
8
9
vs HCAC Championships
M-1st; W-2nd
10
vs DePauw Invitational
M-2nd; W-2nd

vs HCAC Championships
M-1st; W-2nd

Earlham
Final
W, 52-40

Earlham
Final
W, 88-82
11
vs HCAC Championships
M-1st; W-2nd
12
13
14
at Anderson
Final
W, 61-31

Anderson
Final
L, 89-81
15
16
17
vs HCAC Indoor Championships
M-1st; W-1st

vs Principia
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
W, 9-0

vs Principia
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
W, 9-0

at Manchester
Final
W, 89-50

at Manchester
Final
W, 77-70
18
19
20
21
22
23
Anderson
Final
W, 75-72

Hanover
2nd - 01:05
45-31
24
at Oglethorpe
10:00 AM

at Oglethorpe
10:00 AM

vs Citadel
@ Atlanta, Ga.
3:00 PM

Hanover
4:00 PM
25
26
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 4
8:30 AM

vs Davenport
@ USTA National Tennis Center
9:00 AM

vs Neumann
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 1
10:30 AM

vs Cabrini
@ Clermont, Fla. - Legends Way 5
10:30 AM

vs Davenport
@ USTA National Tennis Center
11:00 AM

vs Capital
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 1
2:00 PM

vs Florida Tech
@ USTA National Tennis Center
5:30 PM
27
vs Augustana (IL)
@ USTA National Tennis Center
8:00 AM

vs Augustana (Ill.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
9:00 AM

vs Augustana (IL)
@ USTA National Tennis Center
11:30 AM

vs Capital
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
11:30 AM

vs Grove City
@ Winter Haven, Fla. - Chain of Lakes Stadium
2:30 PM

vs Adrian
@ USTA National Tennis Center
3:30 PM

vs Adrian
@ USTA National Tennis Center
3:30 PM
28
vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
8:00 AM

vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
8:00 AM

vs York (Pa.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 5
9:00 AM

vs Concordia-M'head
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Stadium
9:30 AM

vs Eastern
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
11:30 AM

vs Mt. St. Mary's
@ USTA National Tennis Center
1:30 PM
1
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Stadium
10:00 AM

vs Adrian
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
2:00 PM

vs Concordia-M'head
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
4:30 PM
2
vs NCAA Diving Regional
TBA

vs Alma
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 8
9:00 AM

vs Neumann
@ Clermont, Fla. - Legends Way 4
9:00 AM

vs Johnson & Wales (RI)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
11:30 AM
3
vs NCAA Last Chance Qualifier
11:00 AM

vs NCAA Diving Regional
TBA

at Oglethorpe
12:00 PM

at Oglethorpe
3:00 PM