Rose-Hulman Composite Athletic Schedule

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
26
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 4
Final
L, 3-2

vs Davenport
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 6-3

vs Cabrini
@ Clermont, Fla. - Legends Way 5
Final - 5 innings
W, 14-4

vs Davenport
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 7-2

vs Neumann
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 1
Final
L, 14-7

vs Capital
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 1
Final
L, 9-8

vs Florida Tech
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 9-0
27
vs Augustana (IL)
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 8-1

vs Augustana (Ill.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
Final
W, 6-2

vs Augustana (IL)
@ USTA National Tennis Center
Final
W, 5-4

vs Capital
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
Final
W, 6-5

vs Grove City
@ Winter Haven, Fla. - Chain of Lakes Stadium
Final
L, 4-3

vs Adrian
@ USTA National Tennis Center
Final
W, 8-1

vs Adrian
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 5-4
28
vs York (Pa.)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 5
Final
L, 7-3

vs Concordia-M'head
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Stadium
Final
L, 9-4

vs Eastern
@ Clermont, Fla. - Legends Way 2
Final - 6 innings
W, 14-0

vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
Final
W, 8-1

vs Concordia-M'head
@ Orlando, Fla.
Final
L, 7-2

vs Mt. St. Mary's
@ USTA National Tennis Center
Final
L, 5-2
1
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Stadium
Final
L, 8-4

vs Adrian
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
Final
L, 6-4

vs Concordia-M'head
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
Final
W, 4-3
2
vs NCAA Diving Regional
3 Compete

vs Neumann
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
L, 13-4

vs Alma
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 8
Final
W, 6-5

vs Johnson & Wales (RI)
@ Clermont, Fla. - Legends Way 1
Final - 8 innings
L, 3-0

vs Gust. Adolphus
@ Whitewater, Wis. (Kachel Gymnasium)
Final
L, 60-52
3
vs NCAA Last Chance Qualifier
3 Athletes Compete

vs NCAA Diving Regional
3 Compete

at Oglethorpe
Final
L, 8-7

at Oglethorpe
Final
W, 4-0
4
5
6
7
8
9
10
vs NCAA Indoor Championships
Setina-5th

at Augustana (Ill.)
Final
L, 4-0

vs Eastern Ill.
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
L, 5-4

at Augustana (Ill.)
Final
L, 9-0
11
12
13
14
15
16
17
vs Rose-Hulman Early Bird Meet
M-1st; W-2nd

Wis.-Platteville
Final
W, 20-3

vs Defiance
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
W, 9-0

vs Wis.-Platteville
@ Terre Haute, Ind.
Final
W, 7-6

Chicago
Final
L, 14-6
18
Chicago
Final
L, 5-2

Franklin
Final
W, 8-1

Spalding
Final
L, 2-1

Wis.-Platteville
Final
L, 8-6

Spalding
Final
L, 5-4
19
20
21
22
23
24
vs Washington U. Invitational
M-2nd; W-3rd

vs Greenville
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
W, 9-0

Illinois Tech
Final
W, 9-0
25
at #14 Webster
Final
W, 4-1

vs Wartburg
@ Sauget, Ill.
Final
L, 3-0
26
27
28
vs Wabash
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
L, 6-3

Wabash
Final
W, 6-5
29
30
vs Wittenberg Invitational
M-1st; W-6th

vs Rose-Hulman Invitational
7th of 12
31
vs Rose-Hulman Invitational
7th of 12

at Transylvania
Final
W, 9-0

at Mt. St. Joseph
Final
L, 6-2